Bu sitenin tarayıcınız için sınırlı desteği vardır. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

İlk Siparişinizde Sepette Welcome2024 Kodu İle %10 İndirim Türkiye İçi Siparişlerinizde 1000TL Üzeri Ücretsiz Kargo!

Oda Kokusu Doğru Şekilde Nasıl Seçilir?

Oda Kokusu Doğru Şekilde Nasıl Seçilir?

Oda kokusu doğru şekilde nasıl seçilir ve kullanılır?

Koku, yıllar geçse bile unutulmayan tek şey. Fırından yeni çıkmış bir kurabiye kokusu sizi yıllar öncesine, çocukluğunuza götürebilir. Kokuların böyle bir gücü var. Aynı zamanda kokular bazen imzanız olabilir. Böylece arkadaşlarınız ve aileniz tarafından kokunuzla anılabilirsiniz. Sadece beden ve kıyafet kokunuz değil, evinizin ve ofisinizin kokusu da sizden imzalar taşır. Bu nedenle doğru oda kokuları seçimi oldukça önemli. Gelin, doğru ev kokularını nasıl bulacağınıza ve sonrasında o kokuyu en doğru şekilde nasıl kullanacağınıza bir bakalım.

 

 Doğru ortam kokusu nasıl bulunur?

Evinizin ve ortamınızın tarzına göre en iyi oda kokuları seçimi farklılık gösterebiliyor. Örneğin; şık ve modern tarzın yoğun olduğu bir evde Indian Sandalwood gibi karakteristik ve ferah kokular tercih edilebiliyor. Daha sade tarzdaki bir ev için ise French Vanilla oda kokusu daha uygun olabiliyor. Kokular mevsime göre de değişiyor. Kış aylarında oda parfümü tavsiye edilirken genelde Golden Pumpkint gibi sıcak kokular öneriliyor. Yazın ise White Patchouli daha ferah ve sade kokular rağbet görüyor. Oda kokusunu en iyi şekilde seçmenin yolu, kendi zevkinizi ön plana çıkaracak kokulara yönelmek olarak karşımıza çıkıyor.

 Oda kokuları çeşitleri nelerdir?

Günümüzde oda parfümü üreticilerinin sayısı artıyor çünkü güzel kokuya olan talep her geçen gün yükseliyor. Artık doğum günü partilerinde ve çeşitli kutlamalarda oda kokusu hediyelik olarak tercih ediliyor. Bu da sektördeki çeşitliliği kaçınılmaz kılıyor. Artık oda kokuları klasik parfüm formunda değil. Çubuklu oda kokuları, oda kokusu esansı ve oda kokusu yağı gibi çeşitler bulunuyor. Özel rattan çubuktan oluşan kokular ise en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor.

 Oda kokuları nasıl kullanılmalı?

En doğru oda kokusunu seçmek kadar o kokuyu doğru bir şekilde kullanmak da önem arz ediyor. Kalıcı bir koku elde etmek için parfümü odaların odak noktalarında bulunan perde, halı ve koltuk gibi kumaşlı ürünlere sıkmanız gerekiyor. Oda kokusu çubuklarını tercih ediyorsanız çubukları gün içinde ters düz ederek hareket ettirmeniz de yine kokudan alacağınız verimi oldukça artırıyor. Çubukların kokuyu emmesi ve odaya yayılması için ona 24-48 saat tanıyın. Unutmayın, güzel şeyler zaman alır! Koku yoğunluğunu sürdürmek için haftada bir çubukları ters çevirin.

 Farklı ortamlar için en güzel oda kokusu önerileri

Evinizde farklı etkiler yakalamak için farklı kokuları kullanabilirsiniz. Sizin için sakinlik ve huzur öncelikliyse bergamot, buhur ve lavanta kokularını tercih edebilirsiniz. Bergamot, amber, paçuli gibi notalar içeren White Patchouli iyi bir tercih olacaktır. Eğer sakinlikten hoşlanmıyor, insanların evinizde daha canlı ve hareketli hissetmesini istiyorsanız portakal, limon gibi taze notalar içeren Golden Pumpkint’e öncelik verebilirsiniz. Romantik ortamları seviyorsanız gardenya, yasemin veya sandal ağacı kokularını seçmelisiniz. Yasemin, gardenya ve sandal ağacı kokuları afrodizyak etkisine sahip olduğu için romantik hisleri canlandırır. Sedir ağacı, sandal ağacı, misk gibi kokulardan oluşan Indian Sandalwood hoş olacaktır. Çocuklarınızın odasına uygun bir koku arayışı içindeyseniz elma, greyfurt veya limon gibi tazelik, mutluluk ve canlılık veren kokulara yönelebilirsiniz. Gurme notalar içeren French Vanilla keyifli bir seçenek olacaktır. Aileniz ve arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirdiğiniz, uzun sohbetler eşliğinde en güzel anıları biriktirdiğiniz oturma odalarınızda doğal çam ve misk aromalı kokuları tercih ederek daha samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

Sepet

Tebrikler! Siparişiniz ücretsiz kargoya uygundur! 1,000TL sepet tutarına ücretsiz kargo.
Satın alınabilecek başka ürün yok