This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

10% Discount on Your First Order with the Code Welcome2024 in the Cart Free Shipping for Your Orders Over 1000TL within Turkey!

Neden Soya Mumları

Neden Soya Mumları

Kendinizle baş başa kaldığınız ‘sen’ anlarınızda veya sevdiklerinizle geçireceğiniz kaliteli zamanlarda sevdiğiniz rahatlatıcı bir müzik listesi eşliğinde mum, bitki çayı veya kahve ile keyif yapmaya ne dersiniz?

Hayali bile çok rahatlatıcı değil mi? Tam da bu ritüele başlamadan önce evinizdeki mumlarınızın içeriğine göz atmak ister misiniz? Sürekli soluduğunuz o sevdiğiniz mumlar parafinden mi soyadan mı yapılmış hiç düşündünüz mü? Soya ve parafini ayrıştıran ciddi farklılıkları merak etmeye başladığınızı şimdi duyar gibiyiz. Sağlıklı bir tercih için mumlarınızda neden soya tercih etmeniz gerektiğini aşağıda sizler için derledik:

  • Soya mumu soya fasulyesinden elde edilir sürdürülebilir kaynaklardan oluşan bitkisel bir hammaddedir. Bitkisel bir kaynak olduğu için çevreye zarar vermez ve tamamen doğaldır.
  • Toksinlerden arınmıştır. Kanserojen ve kirletici maddeler içermez. Parafin ise rafine bir benzin yan ürünüdür. Kendinizi sürekli petrol soluyormuş gibi düşünebilirsiniz. Günümüzde petrol bazlı parafin mumu kozmetik ürünlerde de bulunabilir. 2009 yılında, South Carolina Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, yanan parafin mumlarının astım ve akciğer kanserine bağlı zararlı dumanlar verdiğini ortaya çıkarıldı. Aynı araştırmada soya mumlarının toksik kimyasallar yaydığı tespit edilmedi. Ayrıca, havalandırılmamış bir alanda çok sayıda parafin mumunun sık sık yakılmasının, parafin mumuyla ilişkili cilt ve solunum yolu tahrişi gibi sorunlara yol açabileceği de ortaya çıkmıştır.
  • Parafin mumu üretimi sırasında, rengini siyahtan beyaza değiştirmek için endüstriyel güçte ağartıcı kullanılır. Bu ağartma işlemi mumda dioksin bırakır. Çevre Koruma Ajansı(U.S. Environmental Protection Agency), ağartıcıdaki dioksinlerin kansere yol açtığı ve insan gelişimi, üreme ve bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu savunmaktadır.
  • Soya mumu parafin mumuna göre daha uzun süre yanar.
  • Soya mumundaki esanslar daha temiz ve güçlüdür.

Cart

Congratulations! Your order qualifies for free shipping 1,000TL sepet tutarına ücretsiz kargo.
No more products available for purchase